Recenze Xiaomi MiBand 2

04.04.2018

Xiaomi MiBand 2 je chytrý fitmess náramek, který dokáže měřit Vaše ušlé kroky či spánkovou aktivitu. Nechybí mu ani senzor srdečního tepu a odolá i vodě. Jak Xiaomi MiBand 2 uspěl v naší recenzi?

Xiaomi Mi Band 2
Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2 se skládá ze dvou samostatných částí - z modulu a silikonového pásku. Modulu dominuje na první pohled dotykové tlačítko a nechybí ani OLED displej, který má velikost 0,42". Celá přední strana modulu je kryta ochranným sklíčkem.

Pokud modul otočíte, tak narazíte na senzor srdečního tepu a všimnout si můžete také dvou pinů, které slouží k nabíjení pomocí dodávaného adaptéru. Náramek Xiaomi Mi Band 2 není možné totiž nabíjet klasickým USB kabelem.

Xiaomi Mi Band 2 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Protože Xiaomi Mi Band 2 má certifikaci IP67, tak není problém s tímto fitmess náramkem jít až na 30 minut do hloubky 1 metru. Mi Band 2 Vás dokáže upozornit na ušlé korky, ušlou vzdálenost a spočítá i spálené kalorie. Pochopitelně na displeji se ukazuje i aktuální čas a nechybí ani informace o stavu baterie náramku. Dané informace zobrazíte buď zmáčknutím tlačítka nebo stačí jen zvednout ruku.

Pokud chcete další informace o Vašich aktivitách či si zobrazit informace o spánku, tak si musíte spustit aplikaci Mi Fit. Zde jde nastavit budík, který Vás probudí pomocí vibrací náramku a lze si nastavit také upozorňování na notifikace o SMS, příchozích hovorech a další upozornění.

Bohužel nelze nastavit, aby Vás náramek upozorňoval i pomocí textových notifikací a jediné čeho se dočkáte, je zobrazení ikon. Pokud ovšem využijete některou alternativní aplikaci (placenou), tak se dočkáte i textu na náramku Xiaomi Mi Band 2.

Aplikace Mi Fit pak sleduje veškerou aktivitu přes náramek Mi Band 2 a vše přenáší do přehledných grafů, aby byly Vaše fitness aktivity co možná nejlepší. Aplikace ukazuje ušlé kroky nejen v daný den, ale i přehledně za poslední týden nebo měsíc. Ukáže čas aktivity a také sleduje spánek. Dokáže zobrazit, jak dlouho jste spali, rozezná hluboký a lehký spánek a opět vše ukáže podrobně buď za danou noc nebo týdně či měsíčně.

S aplikací Mi Fit můžete i začít měřit srdeční tep a zobrazovat výsledky v tabulce. Bohužel nelze zapnout nepřetržité měření tepu. To je opět možné jen s aplikacemi třetích stran. Toto je opravdu velká škoda! Mi Fit je možné propojit také s aplikací Google Fit.  

Xiaomi Mi Band 2 má baterii s kapacitou 70 mAh, což slibuje výdrž až 20 dnů na jedno nabití. Vše ale závisí na využívání náramku, počtu měření srdečního tepu a také na množství notifikací. Týden na jedno nabití ovšem není problém ani s opravdu velkým využitím náramku.

Xiaomi Mi Band 2 je opravdu povedený chytrý náramek, tedy alespoň s přihlédnutím na cenu:

Xiaomi Mi Band 2 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Pokud si dokoupíte některou z aplikací, které navíc umožní zobrazování textu na náramku, tak se jedná o jeden z nejlepších náramků v ceně do 1000Kč.